آئروسل دندانپزشکی UV

آئروسل دندانپزشکی این روزها یکی از تجهیزات ضروری جهن مطب های دندانپزشکی می باشد قیمت این دستگاه با توجه به عوامل مختلف مانند کیفیت موتور، نوع فیلترها،تجهیز دستگاه به فناوری uv، شرکت تولید کننده و … متفاوت است. جهت خرید دستگاه آئروسل دندانپزشکی و اطلاع از انواع این دستگاه با ویژگی ها و قیمت های مختلف می توانید با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم و هر سوالی که مربوط به دستگاه های آئروسل دارید مشاوره رایگان دریافت کنید.

چرا باید از آئروسل در دندانپزشکی استفاده کنیم؟

آئروسل دندانپزشکی

در دندان پزشکی مواد آلایند و سمی مانند باکتری ها و ویروس ها ناشی ازعمل ها ی دندان پزشکی، بخارهای جیوه ناشی از قرار دادن و حذف آمالگام ، پودر و دود در طی روش های لیزر دندانپزشکی و الکترواسترژ و ساییدگی هوا و گرد و غبار میکروتچینگ و از همه بدتر این روزها ویروس خطرناک covid19 سلامتی و جان دندانپزشکان و دستیاران دندانپزشکی را مورد تهدید قرار میدهند.و جهت سلامتی دندانپزشکان و دستیاران و بیماران لازم و ضروری است تا قبل از اینکه آلودگی در محیط انتشار یابد از طریق دستگاه اسموکی اواکوایتور یا همان مکنده دود از انتشار آلودگی از منشاء آن جلوگیری شود.

تصفیه هوا در دندانپزشکی

آئروسل دندانپزشکی

دستگاه آئروسل دنداپزشکی یا مکنده دود یا اسموکی اواکوایتور دارای 6 لایه فیلترهای مختلف از جمله هپا کربن اکتیو می باشد که بین دو لایه uv قرار گرفته است. این دستگاه دارای یک لایه جاذب رطوبت در قسمت جلوی فیلترها می باشد. در هنگام ورود رطوبت و دیگر آلاینده ها به داخل دستگاه جذب شده و در عرض چندثانیه رطوبت تبخیر می شود. بقیه آلودگی ها به ترتیب از لایه های فیلتر عبور می کند و در انتها اثری از آلاینده ها و رطوبت باقی نمی ماند. و هوای کاملا سالم از دستگاه خارج می شود.و باید تاکید کنیم که رطوبت هیچگونه آسیبی به دستگاه وارد نمی کند.و از همه مهمتر لامپ های uv سبب از بین بردن ویروس ها می شود. باید یادآوری کنیم که با افزودن لامپ uv قیمت آئروسل را نسبت به قبل افزایش نداده ایم و این یک نکته مثبت برای این دستگاه می باشد.

آئروسل دندانپزشکی مجهز به فناوری UV

آئروسل دندانپزشکیدستگاه آئروسل دندانپزشکی (Evacuator) مکنده آلاینده ها است . دستگاه مجهزبه فناوری UVC برای از بین بردن عوامل بیماری زا است که در داخل دستگاه تعبیه شده است. دستگاهآئروسل دندانپزشکی با 6 لایه فیلترینگ موثر که از بارزترین آنها می توان به هپا 13 و کربن اکتیو اشاره کرد مانع پخش ریزترین مواد سمی و غیر سمی و انواع بوهای نامطبوع و آلرژی زا در محیط شده و همکاری مطمئن برای تضمین سلامتی دندانپزشکان و پرسنل می باشد.

اشعه ماوراء بنفش یا UVC چگونه بر آلاینده ها اثر می گذارد

بر خلاف اغلب مواد ضد عفونی کننده ،UVیا تشعشع اشعه ماوراء بنفش ،میکروارگانیسم ها را به وسیله اثر متقابل شیمیایی غیر فعال نمی کند. بلکه آنها را به وسیله جذب نور توسط خود آلاینده های مانند ویروس و باکتری ها غیر فعال می نماید و موجب واکنش فتوشیمیایی می گردد.اشعه UVمواد مولکولی ضروری برای حیات ویروس را تغییر می دهد. چون اشعه UVدر دیواره سلولی میکروارگانیسم ها نفوذ می کند سبب تغییر ساختار حیاتی آلاینده ها و ویروس وباکتری ها می شود و این سبب از بین رفتن و نابودی ویروس یا آلاینده ها می شود. هم اکنون در بیمارستان ها (اتاق عمل ، اتاق انتظار ف بخش ها ، رختشو یها )داروسازی ها ، آزمایشگاه ها ، آشپزخانه صنایع غذایی نیز از این اشعه جهت ضدعفونی  فضاها استفاده می شود.بنابراین استفاده از اشعه UV جهت ضد عفونی در دستگاه آئروسل جای هیچگونه نگرانی نیست و این مطلب توسط جوامع علمی دنیا اکسپ شده و جای نگرانی نمی باشد.

مزایایی استفاده از اشعه uv

 • رفع موثر آلودگی میکروبی و ویروسی بدونه آلودگی شیمایی
 • ضدعفونی بسیار سریه و فوری بدونه نیاز به مخزن تماس
 • ضدعفونی موثر میکروارگانیسم های مقاوم دربرابر کلر و ازون
 • عدم ایجاد ترکیبات جانبی مضر و بیماری زای شیمایی
 • عدم ایجاد حساسیت به بوی مواد شیمیایی
 • عدم ایجاد بوی شیمیایی
 • عدم تخریب محیط زیست

آیا لامپ UVC برای سلامتی مضر است؟

اغلب دندانپزشکان و پزشکان عزیز از این مورد سوال می پرسند و نگران هستندکه آیا لامپ UVCدارای عوارض جانبی است. در جواب این عزیزان باید گفت که لامپهای  UVC در اتاق عمل و صنایع داروسازی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.چون لامپ UVC داخل محفظه ای بسته کار گذاری شده است هیچ گونه زیانی برای انسان و محیط ندارد.و از این لحاظ جای هیچگونه نگرانی نمی باشد.

آیا برای ضدعفونی آلاینده ها UVC نیاز به زمان می باشد؟

 

فیلتر و پاکسازی هوا از آلاینده های مانند ویروس و باکتری ها و گازهای سمی و… توسط فیلترهای موجود در دستگاه انجام می شود. و UVC  بکار رفته در کنار فیلترهای آئروسل دندانپزشکی آلودگی های مانند ویروس و باکتری ها را ضدعفونی می کند. بنابراین عزیزانی که در مورد سرعت تاثیر لامپ UVC بر روی آلاینده های مانند ویروس ها دارند باید اشاره کنیم که اشعه ماوراء بنفش جهت ضدعفونی فیلترها از آلاینده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات فنی آئروسل دندانپزشکی FUME ELIMINATOR

 • نمایشگر میزان طول عمر فیلتر
 • عدم نیاز به دستیار هنگام کار
 • شش لایه فیلترینگ دود نانو
 • دارای یک لایه کربن اکتیو به عنوان فیلتر
 • کاملا کم صدا(کمتر از 40 دسی بل)
 • دارای منبع نور UVCبرای ازبین بردن عوامل عفونی
 • مکش عالی 400 لیتر بر دقیقه
 • سیکل بسته مکش و فیلترینگ
 • موتور ایتالیایی
 • طول عمر UVCهم 4000-8000ساعت
 • قیمت مناسب دستگاه
 • اولین دستگاه آئروسل ساخت ایران
 • قیمت فیلترها 400-450 هزار تومان توسط شرکت تعویض می گردد
 • تنها آئروسل موجود در بازار ایران که دارای دریچه خروجی هوا خارج شده از فیلترها

 قیمت آئروسل دندانپزشکی مجهز به فناوری UV

آئروسل دندانپزشکیقیمت آئروسل دندانپزشکی که با شرایط کنونی ویروس کرونا تطبیق داده شده است و مجهز به فیلترهای نانو و  فناوری UV شده است نسبت به قبل تغییر داده نشده است و با همان قیمت قبل از تغییرات ایجاد شده به پزشکان و دندانپزشکان و جراحان عزیز تحویل داده می شود. دستگاه تصفیه هوای داندانپزشکی را می توانید با قیمت کارخانه از مجموعه تجهیزات زیبایی بی یو کو با قیمت و شرایط بسیار مناسب خریداری کنید.مشاوران ما شما را با بهترین نحو احسن یاری خواند داد تا خریدی رضایت بخش و پرفایده داشته باشید. و بابت فناوری UVCهزینه ای اضافی از شما عزیزان دریافت نمی شود.

قیمت فیلترهای دستگاه آئروسل دندانپزشکی

قیمت فیلترهای دستگاه آئروسل 400-450 هزار تومان می باشد و عمر مفید 600 تا 800 ساعت کاری می باشد. که معمولا فیلترهای دستگاه بعد از 18 ماه برای مکانهای مانند کلینیک های بزرگ نیاز به تعویض دارند و تعویض فیلترها توسط متخصصان شرکت انجام می شود. باید متذکر شوم که دستگاه مجهز به سیتم اعلام عمر فیلتر است. البته لازم به ذکر است ولازم است اضافه کنیم UVC  دستگاه 4000-8000ساعت عمر می کند. و بعد از این مدت قابل تعویض می باشد.در واقع دستگاه بسیار باصرفه می باشد.

تماس با ما